Tanju Özcan Kesin İhraç İstemiyle Sevk Edildi

Tanju Özcan Kesin İhraç İstemiyle Sevk Edildi

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın kesin ihraç istemiyle partinin Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini açıkladı.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.


Torun, açıklamasında şunları kaydetti:
“Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından, bir süredir ortaya konulan tutum ve davranışlar Genel Merkezimiz tarafından hassasiyetle takip edilmektedir. Tanju Özcan bu kapsamda Genel Merkezimiz tarafından pek çok kez sözlü olarak uyarılmıştır. Ayrıca, bir kadın hemşerisi ile ilgili anısını anlatırken kullandığı ifadeler nedeniyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmiş ve “uyarı” ile cezalandırılmıştır. Tanju Özcan’ın ‘uyarı’ cezasının ardından, 16 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilen Bolu Belediye Meclisi Toplantısında bir kadın belediye meclis üyesi ile girdiği diyalog, cinsiyetçi yorum ve sözleri Merkez Yönetim Kurulumuzun 13 Haziran’daki toplantısında, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir. Bu kapsamda; Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın parti sorumluluğu ile bağdaşmayan tutum ve davranışları nedeniyle, ‘kesin ihraç’ istemiyle ‘tedbirli’ olarak Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.”


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
14.06.2022
14:15

evet tanju özcanın yanlışları olabilir ama bazı durumlarda 3 yanlış 1 doğru yu götürmemeli çoğu başkanın dile bile getiremedigi sorunları dile getirdi

Katılıyorum   Katılmıyorum
%59,38
can
14.06.2022
12:47

hak etti. hiç kimse mensubu olduğu partinin üstünde değildir. Chp çok sabırlı davrandı. Chp ciddi partidir.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%42,86
veli


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan https://duzcetv.com sorumlu tutulamaz.