Gölyakalı Çiftçilere İş Makinası Hibe Edildi

Gölyakalı Çiftçilere İş Makinası Hibe Edildi

Kavakbıçkı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Bolu Orman Bölge Müdürlüğünden aldığı ORKÖY kredisi ile iş makinasına sahip oldu.


Kavakbıçkı Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin ORKÖY kredisi talebi Orman Genel Müdürlüğünce kabul edildi. Hazırlanan projede yüzde 20’si hibe olmak üzere 670 bin lira kredi kullanılarak iş makinası alımı yapıldı. Kredi, faizsiz olarak 6 yılda taksitle ödenecek.


Kavakbıçkı Köyünde ORKÖY kredisi ile alınan iş makinesinin anahtar teslim töreni yapıldı. Kavakbıçkı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından düzenlenen törene Orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk, Kavakbıçkı Köyü halkı katıldı. Şentürk yaptığı konuşmada kurum olarak orman köylüsünü her zaman desteklediklerini, üretim iş gücü kapasitelerini artırmaları için orman köylüsüne ve kooperatiflere bundan sonrada da destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

Editör:Atilla KESKİN


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan https://duzcetv.com sorumlu tutulamaz.