İkili Arasında Polemik Büyüyor

Faruk Özlü: "Senin Kafan Bu İşlere Basmaz"

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ile Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan arasında Bolu Dağı- Düzce Dağı polemiği devam ediyor.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün Bolu Dağı değil Düzce Dağı açıklaması ile başlattığı tartışmaya Tanju Özcan katılmış ve ikili arasında sosyal medya üzerinden karşılıklı atışmalar başlamış iki başkan birbirlerine sert tepkiler vermişti. Tanju Özcan'ın “Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olma” Kaynaşlı’yı, Yığılca’yı ve Akçakoca’yı elinden aldırma bana. AKILLI OL!!! şeklindeki açıklamasına Faruk Özlü,Mevlana der ki; ‘bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye’… şeklinde cevap vermişti.

İkili arasındaki polemik bugün de devam etti. Önce Tanju Özcan "Bolu dağı adı üstünde Bolu’nun dağıdır.Akıllı ol derken boşuna demedim! Artık Bakan değilsin..Eski ilçemiz Düzce’yi kasabaya çevirdin! Bu başarısız hareketlerle AKP’nin kalesi olan Düzce’yi türkücüye kaybediyordun! Boş gündem oluşturma, işine bak!! Alırım elinden bak Akçakoca’yı!" açıklaması ile Başkan Özlü'ye yüklendi.

Özcan'ın açıklamasının ardından Faruk Özlü'den cevap gecikmedi. Özlü yaptığı açıklamada:"Tanju Özcan… Senin düşük seviyene inmemek için gerçekten çok çabalıyorum. Yalnız sendeki bu ‘Akçakoca takıntısını’ çözmeye başladım! Bir ara çık gel bu tarafa. Ama gelirken aracını şoförün kullansın. Anladın sen onu! Sana bir ara ‘belediyecilik dersi’ vermeyi de çok isterim. Anlamazsın ama Belediyeler şehirlerin lokomotifidir. Mesela kasaba dediğin Düzce; Bolu’nun iki katı üretip, 2 milyar dolarla Türkiye’de ilk 20’de ihracat yapıyor. Ayrıca bu kasabanın! nüfusu Bolu’dan 70 bin fazla. 35 bin üniversite öğrencisi ve üretimin dinamosu 5 tane OSB’si var. Ve biz Düzceli kardeşlerimle el ele vererek, tüm bunları son 20 yılda başardık. İşte sen bu yüzden Düzce’ye patolojik bir takıntı besliyorsun, korkuyorsun, stres yapıyorsun. Ama tabi Düzce’den korkmakla sen de haklısın. Korkma, sadece öğren ve takipte kal. Biliyorum senin kafa bu işlere, ihracata, üretime falan basmaz. Senin aklın başka yerlerde. Bırak elimizden herhangi bir şey alma hayallerini de, sen Bolu’ya ne verdin ona bak." ifadelerine yer verdi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
9.07.2024
14:47

Gereksiz açıklamalar, asıl gündemi saptıranlarıyorlar dağın ismi kime ne kazandırıyor, yetki alanına bakar geçersin, biri ad değiştiyor öbürü il sınırlarını bu iki vatandaşa bu yetkileri hangi mevki makam vermiş. Asıl ekonomiyi konuşun, bu boş konuşmalar ancak bir kahvede yapılır, iki taraf içinde geçerli.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,15
Ali


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan https://duzcetv.com sorumlu tutulamaz.