Yeni Sendika kuruldu

Yeni Sendika kuruldu

Yenilikçi Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Yeni Sendika) kuruldu. Sendikanın Düzce İl Temsilciliğine ise deneyimli sendikacı ve sağlık çalışanı Barış Çarıkçı atandı.


 Yeni Sendika İl Temsilcisi Barış Çarıkçı yaptığı açıklamada, Türkiye’de mevcut sendikaların çalışanların sorunlarını çözmekten uzak durduklarını bundan dolayı yeni bir sendika ihtiyacı olduğundan böyle bir yola eski Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş’in genel başkanlığında 60 kişilik kurucular üyesinin katılımıyla Yeni Sendika’yı Ankara’da kurduklarını söyledi. 
 

Çarıkçı, üye sayısından ziyade üye memnuniyeti birinci öncelikleri olacağı belirtti. Çarıkçı, nerede bir sağlık çalışanı varsa Yeni Sendika’nın orda olacağını söyleyerek, “Rabbim çıktığımız bu yolda utandırmasın. Temiz bir sayfa ile yolumuza devam edeceğiz. Kavgasız, kimseyi kötülemeden, kimseye rakip olma ya da kimseyi bölme hedefi olmadan kendi yolumuzda, doğru bildiğimizle ilerleyeceğiz. Hedef sadece Bilimsel verilere dayalı, çalışan hak ve kazanımları için mücadele edebilmek, mesleki saygınlık ve refahı arttırabilmek. Sahada emek veren çalışanlarımız ile hep birlikte Sağlık çalışanı arkadaşlarımızın bu süreçte bize olan umudu, heyecanı, inancı bizim yarınlara dair en büyük motivasyonumuzdur” dedi.

  Projelerimiz hayata geçecek 
 Çarıkçı sözlerine şöyle devam etti: “Birileri yalana dolana sendikacılık derken, bizler aldatmayan ve aldanmayan sendikacılık ilkemizle, emaneti taşımada ehil kalabilmenin yollarını arıyoruz. Bizler “müspet hareket” ilkesiyle hizmet etmeyi seçiyor, sadece ve sadece hitap ettiğimiz kitlenin güvenini ve dualarını alacağız. Yeni Sendika olarak vizyon projelerimizi kısa sürede hayata geçirerek yenilikçi sendika yaklaşımımızı somut bir şekilde ortaya koymaya başlayacağız. Tüm Sağlık ve Sosyal Hizmetler kolunda çalışanları Yeni Sendika’ya Üye olmaya davet ediyoruz. Bu ümitler karşılık bulduğunda, bugüne kadar olduğu gibi kazanan yine ülkemiz ve sağlık çalışanlarımız olacaktır”


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
21.09.2022
08:47

Her hangi bir siyasi partinin ve düşüncenin arka bahçesi olmadan yürüyecekseniz hayırlı uğurlu olsun...

Katılıyorum   Katılmıyorum
%58,76
REFİK BAHRAM


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan https://duzcetv.com sorumlu tutulamaz.