Bin 175 Kişiye Hizmet Verildi

Bin 175 Kişiye Hizmet Verildi

Düzce Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü 2022 yılının ilk 9 ayındaki yapmış olduğu faaliyet raporunu kamuoyu ile paylaştı. Mezarlık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre cenaze nakil, gasil ve mezar hazırlama gibi hizmetler bin 175 kişiye verildi.

Düzce Belediyesi Mezarlık Müdürlüğü, vatandaşların en acılı günlerinde yanında olmaya devam ediyor. Bir yandan kabristanları gülistana çeviren müdürlük bir yandan da vatandaşların acılı günlerinde yanında olmaya özen gösteriyor. 2022 yılının ilk 9 ayında yapılan çalışma ve faaliyetleri açıklayan Düzce Belediyesi Mezarlık Müdürlüğü ekipleri, il dışına 137, ilçe ve köylere 497 ve mahallelere 541 olmak üzere toplamda Bin 175 kişiye cenaze nakil işlemlerinde hizmet verdi.

606 AİLEYE GASİL HİZMETİ VERİLDİ

Düzce Belediyesi Mezarlık Müdürlüğü, cenaze hizmetleri kapsamında da il genelinde de 606 ailenin cenazelerini için gasil hizmeti verdi. Öte yandan mezar hazırlama işlemleri de 606 olmak üzere kayda geçti.

MEZARLIK BİLGİ SİSTEMİ DEVREDE

Düzce Belediyesi Mezarlık Müdürlüğü, mezarlık bilgi sistemini devreye alması ile vatandaşlar, Düzce Belediyesinin yetki alanındaki mezarlıklarda bulunan yakınlarının kabirlerini yerlerini ve fotoğraflarını bilgisayar ekranında görebiliyor ve mezarın konumuna ulaşılabiliyor.

TAZİYE HİZMETİ DE ÜCRETSİZ VERİLİYOR

Düzcelilerin acılı günlerinde yanında olduğunu her alanda hissettiren Düzce Belediyesi, cenaze ailesine çadır, tabure, çay kazanı taziye hizmetini de ücretsiz verirken bir yandan da pide ve ayran ikramını da ihmal etmiyor.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan https://duzcetv.com sorumlu tutulamaz.