Dağın İsmini Düzce Dağı Olarak Değiştireceğiz

Dağın İsmini Düzce Dağı Olarak Değiştireceğiz

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Bolu Dağı’nın coğrafik alanının Düzce’de olduğunu belirterek, “Bolu bir ovadır” dedi. 
  Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, sosyal medya hesabından geçtiğimiz gün yaptığı paylaşımla ‘Bolu Dağı’ isminin coğrafi olarak yanlış olduğunu belirterek, dağın isminin “Düzce Dağı” olması gerektiğini söyledi. Başkan Özlü, dağın coğrafi olarak Düzce tarafında kaldığını vurgulamasının ardından yaptığı açıklamada, “ Ben yaptığım ilk paylaşımda buranın coğrafi özelliklerine baktım. Yine buranın ekonomik olarak kullanım özelliklerine baktım. Bu dağ Düzceliler tarafından kullanılan bir dağ. Ekonomik faaliyetlerin neredeyse tamamı Düzceliler tarafından yerine getiriliyor. Coğrafi açıdan baktığımızda dağ tarafı Düzce’de. Bolu tarafından baktığımızda ise Bolu tarafı ova. Yani meşhur tünelin Düzce tarafı çok güzel dağlarla çevrili. Ama tünelin çıkış tarafı Bolu tarafında bir ova var. Bu bakımdan hiç bir polemiğe yer vermeksizin coğrafi açıdan baktığımızda burası Düzce dağıdır. Bunu söylerken biz yanlış bir isimlendirmenin düzeltilmesini istiyoruz. Yoksa dağı oradan alıp bir başka yere götürecek halimiz yok. Dağ yerinde ama bu dağdaki bütün faaliyetler Düzceliler tarafından gerçekleştiriliyor. Bu dağın dağ tarafı Düzce’de ova tarafı Bolu’dadır. Buranın gerçek adı doğru isimlendirilmiş hali Düzce dağıdır” 

  “Resmi girişimlerimiz olacak”
  Dağın adının değişmesi ile ilgili girişimlerde bulunacaklarını belirten Başkan Özlü, “ Öncelikle bunu kamuoyu ile paylaşıyoruz. Bunu Düzce ve Bolulular ile paylaşıyoruz. Bunun gerçekten incelenmesini coğrafi açıdan haritacıların coğrafi konudan incelemesi gereken teknik bir konu. Burada polemik yapmanın bir anlamı yok. Bunu başka bir mecralara taşımanın bir anlamı yok. Burası coğrafi açıdan baktığımızda bu dağın doğru ismi Düzce Dağı’dır. 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
13.07.2024
11:43

Faruk özlü Bolu dağını alıp parsel yaparak villalar yapıp ülkede konut eksikliği var onlarımı gidereçek

Katılıyorum   Katılmıyorum
%41,18
Orhan özdemir
10.07.2024
21:24

Yıllardır BOLU DAĞI olarak bilinen bolu ile özdeşleşmiş bir isim şimdi düzce olarak değişmesinin ne getirisi olacak başkan düzceninde ova olduğundan haberi yok galiba başka yapacak bir işi yok galiba

Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,57
Ali osman Odabaşı
10.07.2024
17:57

Dağı bırak Faruk özlü DÜZCESPORUMUZA bak güldürüyorsun kendine Allahım nelerle uğraşıyoruz ..

Katılıyorum   Katılmıyorum
%47,50
Ferid
10.07.2024
17:54

BOLU DAĞLARINA SAHİPLENDİĞİN KADAR DÜZCESPORUMUZA SAHİPLENSEYDİN DÜZCESPORUMUZ KÜME DÜŞMEZ Dİ BAŞKAN BOŞ İŞLERLE UĞRAŞIYOSUN YA..

Katılıyorum   Katılmıyorum
%45,00
Rüstem oduncu
9.07.2024
23:40

NELER İLE UĞRAŞIYORUZ ÜÇÜNCÜ DÜNYA SAVAŞI KAPIDA BİR SIĞINAĞIMIZ YOK NÜKLEER SERPİNTİ İÇİN EKONOMİK KRİZ DARBOĞAZ İÇİNDEYİZ ADI DÜZCEDE OLUR BOLU DA NE FARK EDER

Katılıyorum   Katılmıyorum
%55,00
NELER İLE UĞRAŞIYORUZ
9.07.2024
20:30

Bu düzmeciyi Faruk ugduruyor bolu dagı adı ne zaman Düzce dagı oldu AKP bir yerlere saldırıyor acısını agır ödeyecek

Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,82
Birol
9.07.2024
17:36

Sayım Özlü hizmetinizi yapın ilk önce ha Bolu ha Düzce dağı ne fark eder boş muhabbetlerle gündemi meşgul etmeyin

Katılıyorum   Katılmıyorum
%46,97
Esentepeli


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan https://duzcetv.com sorumlu tutulamaz.