Selde Düzce'nin Tarım ve Hayvancılık Zararı Ne Kadar ?

Selde Düzce'nin Tarım ve Hayvancılık Zararı Ne Kadar ?

Selde Düzce'nin Tarım ve Hayvancılık Zararı Ne Kadar ?

Düzce’de meydana gelen sel afetinde tahmini 11 bin dekar alan zarar gördüğü tahmin ediliyor.Tarım Müdürlüğünden bir açıklama gelmezken selzede çiftçi ve hayvancı vatandaşın durumu da bilinmiyor.Vatandaşın zararı karşılandı mı? 


Geçtiğimiz Haziran ayının sonunda meydana gelen sel afetinin ağır sonuçları ortaya çıkmaya başladı. Valilik tarafından yol ve altyap zararları açıklandı.Yaz sezonunda olunması ve çiftçilerin ürünlerinin de yer aldığı bir çok tarla sular altında kaldı. Özellikle Efteni gölünün taşması ile birlikte yüzlerce çiftçinin tarlalarında ağır hasar oluştu. Küçük ve büyükbaş hayvanlar telef oldu.Yapılan hasar tespit çalışmaları ise tamamlandı.  Bazı çiftçilerin tarlaları tamamen heyelan sonrasında yok olurlen, bazı çiftçilerin de mahsulleri sel sebebi ile yok olduveya zarar gördü. Tarım müdürlüğü hasar tespitin ardından çiftçilere herhangi bir müjde vermezken çiftçiler ise ne yapacağını düşünür oldu.Vatandaş adına soruyoruz Düzce'de ne kadar arazi hasar gördü,kaç küçükbaş,kaç büyükbaş hayvan kaybımız var,ne kadar  ürün hasar gördü zararımız ne kadar,hayvancılık yapan vatandaşımızın zararı ne kadar ? Vb...

Merak ediliyor...


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan https://duzcetv.com sorumlu tutulamaz.