Bakan Tekin: Onayı geri çekeceğim

Bakan Tekin: Onayı geri çekeceğim

15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi’nin adının değiştirilerek Düzce Lisesi olarak değiştirilmesine tepkiler her geçen gün büyüyor. Konu ile ilgili tv100 yazarı Fuat Uğur'a çok özel açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin de tepkisini gizlemedi. Bakan Tekin, "Şimdi Bakanlığa geçiyorum ve Genel Müdürlüğümüzün onayını iptal ettireceğim" ifadelerini kullandı.

Düzce'de bir okulun isminin değiştirilmesi Türkiye'nin gündemine oturdu. 

1966 Yılında Düzce Lisesi adını alan ve 15 Temmuz Hain darbe kalkışmasının ardından isim değişikliği yapılarak “15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi” olarak ismi değiştirilen okulun ismi, eski mezunlarının Düzce Valiliği’ne müracaat etmesi üzerine tekrar değerlendirmeye alınarak, Düzce Valiliği ve Millî Eğitim Bakanlığı arasında yapılan görüşmeler neticesinde tekrar “Düzce Lisesi” olarak değiştirildi.

Konuyla ilgili Tv100.com yazarı Fuat Uğur'a konuşan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin isim verme süreçlerinin valiliklerin uhdesinde olduğunu belirterek “Bakanlığımızın onayı sembolik. Genelde biz karışmıyoruz. Valilik yazı göndermiş, bizim genel müdürlüğümüz ise rutin bir işlem olarak onamış. Şimdi Bakanlığa geçiyorum ve Genel Müdürlüğümüzün onayını iptal ettireceğim ve ayrıca da Vali beyle konuşacağım.” dedi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
27.09.2023
22:41

Bence iş milli eğirim müdürünü ara da azarla

Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00
Veli
27.09.2023
17:00

Kararlarınızı sosyal medyada duyulan lara göremi onaylıyorsunuz. Düzce de bir tabir vardırya "72'5 millet" onun için herkes herşeyi kendince iyi bildiğini sanır, zamanında Adnan Yılmaz valiyi de gereksizin biri yüzünden yediler şimdi sıra yeni Vali yemi geldi

Katılıyorum   Katılmıyorum
%60,00
Yazıklar olsun
27.09.2023
16:55

Sayın bakan bu çocuk oyunumu, düzce lisesi bir semboldür, resmi bir girişimle müracaat edilmiş ve onaylamışsınız, sosyal medyada keyfi bir kaç kendini bilmez 15 temmuz şehitlerini sebep göstererek bu onayı çekeceğinize olayı açıklayarak bunu berteraf edebilirdiniz, kaldıki bir valiyi ara yemek bu kadar kolay olmamalıdır. 15 temmuz unutulmaz unutturamazlar da pek çok yerde 15 temmuz okulu da mevcuttur ancak Düzce Lisesi başka yok.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%60,00
Valiyi arada yediniz


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan https://duzcetv.com sorumlu tutulamaz.