Yıldız Gözlem Alanları Arasına Düzce’de Girdi

Yıldız Gözlem Alanları Arasına Düzce’de Girdi

Türkiye’nin bir çok bölgesinde yıldız gözlem alanları bulunuyor. Gökyüzünü fotoğraflamak ve izlemek için belirlenen 16 alana Düzce’de girdi. 
 

Türkiye’de ki gökyüzünde ki yıldız seyrini takip edenlerin sayısı her geçen gün artarken, bu konu ile ilgili olarak bir araştırma yapıldı. Yapılan araştırmaya göre Türkiye’de 16 yıldız gözlem alanı buluyor. Bu gözlem alanlarından biriside Düzce’de yer alıyor. Yıldızlarla dolu gökyüzünü fotoğraflamak için gidilecek en iyi yerlerin sıralandığı listede İstanbul Anadolu kavağı ve Adalar, Antalya Sivridağ, Artvin Haitala Milli Parkı, Ankara Tekke Dağı, Muğla Kartal Gölü, Bursa Uludağ, Balıkesir Kaz dağları, Erzurum Doğu Anadolu Gözlem Evi ve Düzce Elmacık Dağı yer alıyor. Kayseri, Rize, Samsun, Gaziantep gibi şehirlerde de yer alan alanların arasında ki Düzce ise yıldız seyrinin dışında doğal bir cennet olarak görülüyor. Birçok bitki ve canlı türünü içinde barındıran doğal alan, aynı zamanda Türkiye’de yıldızların en net görüldüğü yerden biri. Elmacık dağı üzerinde bulunan Topuk, İkizler, Eğrelti, Bakacak, Sinekli gibi yaylalarda konaklama alanları çok bulunmasa da kampçılar için ideal alanlar bulunuyor.  

Editör:Atilla KESKİN


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan https://duzcetv.com sorumlu tutulamaz.