23 senedir Düzce’ye Gidip Geliyoruz

Düzce TV ekranlarında yayınlanan Gündem haftasının bu haftaki konuğu Barış ve Damlalar grubunun Barış’ı oldu. Programda dikkat çeken konuşmalar yer aldı. 

Mehmet İbrahimoğlu’nun hazırlayıp sunduğu Gündem programının bu haftaki konuğu Barış ve Damlalar grubunun Barış’ı oldu. Düzcelilerin yer aldığı grup üyelerinden Barış ve damlalarının Dr. Barış Korkmaz, önemli bilgilendirmelerde bulundu. Barış programda yaptığı açıklamalarda, “ 2000 yılında ilk albümümüzü çıkarttık. Düzceli olduğumuz için Düzce’ye geldik ve 23 senedir Düzce’ye gidip geliyoruz. Hayallerimizi paylaşıyoruz diyorduk sizlere. Her geçen gün hayallerimize yaklaştık. Son müziklerimize geldik diyebiliriz. Bizi Düzce halkına sizler sevdirdiniz, Üniversite öğrencisiydik. Bir gün Avrupa’da şarkılarımız çok sevilecek diyorduk. Hiç durmadan çalıştık. Müzik ve bilim olarak yoğun bir şekilde çalıştık ve bir şeyleri başardık. Yeni projelerimiz var. Yeni konserlerimizi Düzce’de yapacağız. Ben biyokimyacıyım. Doktoramı 2000 senesinde fransada yaptım. Amerika, Almanya ve Fransa’da çalışmalarımı gerçekleştirdim. Fransa’da ilk 4’e girdim. Doktora öğrencilerim ile çalışmalarıma başladım. Doktora mı kronik akciğer hastalıkları üzerine yaptığım için ilaçla hastalara şifa vermek için çalışıyoruz. Dünya’da dördüncü ölümcül hastalıklardan birisi koahdan vefat ediyor. Fransa’da ki hekimler dünya genelinde 300 miyon koah hastası olduğunu söylüyor. Ama Türk hekimler 600 milyon civarında hasta var. Böyle ölümcül hastalık büyük olduğu zaman ilaç geliştirilmesi gerekiyor. Böyle bir hastalık varsa ne yapabiliriz nasıl durdurabiliriz bunları konuşmak lazım. Bu hastalık için strateji geliştirilmesi gerekiyordu. 2000 yılından bu güne kadar farklı bir çalışma gerçekleştirdim” ifadelerini kullandı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan https://duzcetv.com sorumlu tutulamaz.