Dünya Devi Amazon Türkiye’de Ki İlk Yatırımını Düzce’de Yapacak

Dünya’nın en büyük e ticaret platformlarından birisi olan Amazon, Türkiye’de ki ilk yatırımını Düzce’de yapmaya karar verdi. Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün yoğun çabaları ve TSO Başkanı Tuncay Şahin’in girişimleri ile Düzce’ye yapılacak yatırımda 1.500 kişi çalışacak. 


Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Düzce’de sanayilerin güçlendirmesi için çalışmalarına devam ediyor. Kurumsal markalar ile çalışma kararı alınmasının ardından Düzce’ye Dünya devi talip oldu. Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ve TSO Başkanı Şahin’in girişimlerde bulunduğu E-Ticaret sitesi Amazon, yapılan çağrılara kulak vererek Düzce’ye geldi. 

Türkiye’de ki ilk yatırım Düzce’de
Amazon’un Türkiye yetkilileri, Düzce’nin coğrafi konumu ile büyükşehirlere yakınlığı sonrasında Çilimli’de yer bakılmasına karar verdi. Bölgeye gelerek incelemelerde bulunan heyet, 200 dönümlük bir arazi üzerinde hem fikir oldu. Burada 1.500 kişinin çalıştırılmasının planlandığı yatırımın 2023’de hizmete girmesi bekliyor. Lojistik deponun yapılmasının beklediği yatırım sonrasında Amazon’un tüm Türkiye satışlarının bu depodan yapılacağı öğrenildi.

Editör:Atilla KESKİN


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
10.03.2022
02:40

Bu haber kesin mi?

Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,05
Hasan Azeri


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan https://duzcetv.com sorumlu tutulamaz.