Spor Akademisi Yönetiminden Açıklama

Spor Akademisi Yönetiminden Açıklama

Spor Akademisi Yönetiminden Açıklama

Düzce Belediyesi Spor Akademisi Yönetim Kurulu'ndan basın açıklaması yayınladı.

Yapılan açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi.

 Düzce Belediyesi Spor Akademisi Kulübü 2021 yılında “Dünyada TÜRKİYE Türkiye'de DÜZCE” anlayışı ve “Spor Şehri Düzce” sloganı ile yola çıkan Belediye Başkanımız Dr. Faruk ÖZLÜ' nün önderliğinde kurulmuştur.


Kulübümüz kurulduğu günden itibaren Düzce’mizin sahip olduğu bölgesel ve coğrafi avantajları kullanarak şehrimizin tüm çocuklarına ve gençlerine sporla buluşma imkânı sağlamayı amaç edinmiştir. Bunu gerçekleştirirken de şehrimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarından amatör kulüplere, bütün güç odaklarını bir araya getirerek nitelikli, profesyonel ve
kurumsal bir anlayış ile hareket etmiştir. Bu kapsamda Kulübümüz Düzce Belediyesi, Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokol çerçevesinde şehrimizdeki tüm ilk ve ortaöğretim kurumlarında 15.547 sayıda çocuğumuza ulaşarak yetenek
taraması testleri yapmıştır.

  Kuruluşumuzdan bu yana 2021 yaz 2021 kış ve 2022 yaz spor okulları kapsamında 30 branşta 64 antrenör ile 18.758 sporcuya ulaşılmıştır. Spor okulları ve takım sporları dışında, bireysel spor faaliyetleri ile uğraşan şehrimiz sporcularının ulusal ve uluslararası müsabakalara katılabilmeleri noktasında maddi ve manevi destek vermekteyiz.

Böylelikle Düzce’mizin ismini hiç bir karşılık beklemeden ulusal ve uluslararası arenalarda duyurmaya gayret göstermekteyiz.

Kulübümüz, şehrimizin tüm sporcularına olan desteklerinin yanı sıra 8 branşta altyapı çalışmalarına da aralıksız bir şekilde devam etmektedir.
Altyapı branşlarımızdan ve şehrimizle özdeşleşmiş olan güreş branşımızın sporcularının sezon içindeki tüm çalışmalarına ve ülkemizin farklı bölgelerinde yapılan; gerek minder, gerekse çayır güreşi ve yağlı güreşlere bireysel veya takım olarak katılım sağlanması noktasında hiçbir fedakârlıktan kaçınılmamıştır. Özellikle güreş branşı başta olmak üzere, sporcularımızın ihtiyaç duydukları sosyal destek, beslenme,malzeme, ulaşım ve fiziksel alan ihtiyaçları eksiksiz şekilde giderilmektedir. Yapılan başarılı yatırımlar, eğitimler ve çalışmalarımız sonucunda Türkiye’nin sayılı ve büyük kulüplerinin başarılı sporcularımıza yaptıkları transfer teklifleri, olağan ve gururlandırıcı bir durumdur.

Sporcularımızın gelecekleri adına bu tarz tekliflerde, her zaman sporcu ve ailelerini düşünmeye devam edeceğiz.
Önemli olan Düzce’miz ve Düzceli gençlerimizin geleceğidir.

Düzce’mizin, sporda geleceğine yön verecek olan uzun soluklu bu projenin şeffaf, hesap verilebilir ve kurumsal bir yapı ile yönetilmesi, geçmişte hasbelkader bazı makamlara gelmiş, devletimizin ve Düzce'mizin maddi ve manevi imkânlarını, hesap vermeden, sorgusuzca kullanmayı alışkanlık haline getirmiş bazı münferit kişileri rahatsız etmiştir. Bu kişiler defaatle, oluşturmaya çalıştığımız bu kurumsal yapıya, alışmış oldukları
fütursuz davranışlarla müdahil olmaya çalışsalar da başarılı
olamamışlardır. Kendi istediklerini elde edemeyen bu odaklar başta, sporun ve sporcunun yanında olma konusunu kendisine görev edinmiş Belediye Başkanımız Dr. Faruk ÖZLÜ’yü ve Düzce Belediyesi Spor Akademisi Kulübü yönetimini çeşitli mecralarda mesnetsizce iftira ve karalama kampanyası başlatmışlardır.

  Bizler ise başkaları gibi dedikodu, kişisel ve şahsi menfaatlerin
peşinde değil, Düzce’mizin çocukları ve gençleri için sahip olduğumuz tüm imkânlarla çalışmaya, üretmeye ve başarılar elde etmeye devam edeceğiz. Bu süreçte bizlerden desteğini hiçbir zaman eksik etmeyen başta Belediye Başkanımız Dr. Faruk ÖZLÜ ve Kulüp Başkanımız Muzaffer LEBLEBİCİ’ye teşekkür eder şükranlarımızı sunarız.

DÜZCE BELEDİYESİ SPOR AKADEMİSİ KULÜBÜ
YÖNETİM KURULU


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
22.09.2022
19:15

Spor düşmanı başkanımız ve avanesinin samimiyetsiz işleri. Düzce belediyesinin şu anki yönetimi Düzce de büyük mücadeleler verilerek kazanılan voleybol ve basketbol takımlarını kapatarak tarihe adlarını yazdırmışlardır. Sizle sporun hiç bir yerinde olacak insanlar değilsizniz. Buna başta Faruk Özlü ve talimatıyla iş yapan ekip dahildir. Bu şehrin kazanımlarını yok eden Başkan olarak anılacaksınız. Öyle akademi vs gibi caf caflı sözler ile bütün ili Düzce GHSİM sırtına yıkarak, GHSİM personelini kullanarak kendinizi spor adına iş yapıyormuş gibi göstermenizi kimse yemez, yemiyorsa.. Faruk Özlü ile birlikte salon sporları Düzce de kökünden kazınmıştır. Seçim öncesi tv lere çıkıp ulusal takımların devamı için devam edecek sözü veren bir Başkan adayı seçildikten altı ay sonra nasıl kulübünü satar. Velhasılı Düzce belediyesi spor akademisi vs bunlar F.Özlü ve adamlarının samimiyetsiz , çalışıyormuş, sporun yanındaymış gibi gözükmek adına yaptığı içi boş samimiyetsiz işleridir. Biz sizin ciğerinizi biliyoruz… Bu yönetim salın sporlarına en büyük ihanetini yapan yönetimdir. Ne yaparsanız yapın bu gerçek asla değişmeyecek ve bunu unutmayacağız..

Katılıyorum   Katılmıyorum
%59,00
Sporsever
22.09.2022
17:10

Çok güzel cümleler kurmuşsunuz ama yazmayı unuttuklarınız olmuş onları da ben yazayım.Yıllarca emek verdiğimiz bölgeselden başlayıp 1.lige çıkan,Efeler liginin çoğu kez elindeki kadro nedeniyle ki o konuda da belediye başkanlığına voleybolun içindeki büyüklerimiz tarafından önerilerde bulunuldu ancak dinleyen olmadı .malesef kapısından dönen erkek voleybol takımımızın bir çırpıda satılmasından ve ilimizdeki erkek voleybolunu bitirmesinden bahsetmeyi unutmuşsunuz.Aynı şekilde erkek ve bayan basketbolumuzunda aynı belediye başkanı tarafından satıldığını açıklamayı sanırım unutmuşlar.İlimizdeki çocuklar bu üst düzey maçlar sayesinde sporu daha çok seviyorlardı,dışarılarda gezinmek yerine maçlara gidip vakit geçiriyorlar;oradaki Düzceli abi ve ablalarını görüp kendilerini onların yerinde hayal ediyorlardı.Düzce adı bu maçlar ile EN AZINDAN GÜZELLİKLER ile anılıyordu.Sağolsun Düzce Belediyesi sayesinde hepsi bir anda yok oldu.Bu nedenle şu kadar spor dalı ,şu kadar sporcu diye böyle bir metin yayınlanmasını ve kendilerini sporsever olarak göstermelerini ASLA SAMİMİ bulmuyorum.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%63,21
Voleybolsever
22.09.2022
16:11

Akademi Spor kulübü açıklama yapmış arkadaşlar yönetimine şöyle bir bakıyorum maalesef yaptıkları iç reklam amaçlı rakamlarla bildiriyorlar şu kadar kişiye spor yaptırdık diye yazık bizim tepkimizi hala anlamış değiller Anlamakta istemiyorlar daha ne diyeyim ki

Katılıyorum   Katılmıyorum
%57,94
Pehlivan


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan https://duzcetv.com sorumlu tutulamaz.