Fındık Tarımında Yeni Uygulamalar Değerlendirildi

Fındık Tarımında Yeni Uygulamalar Değerlendirildi

Fındık Tarımında Yeni Uygulamalar Değerlendirildi

Düzce'de fındıkta verim ve kaliteyi arttırmak amacıyla TBMM Fındık Çalışma Grubu üyesi Ak Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk başkanlığında Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Sürdürülebilir tarım teknikleri uygulanarak bölgenin kalkınmasını desteklemek, fındık tarımında yeni ve modern tekniklerin arazide uygulanabilirliği konularının değerlendirildiği toplantıya TBMM Fındık Çalışma Grubu üyesi Ak Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, İl Müdürü Esra Uzun, Düzce Üniversitesi Orman fakültesi (DÜFAM Başkanı) Doç.Dr. Öğretim Üyesi Şemsettin Kulaç, Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk ve teknik personel katıldı.

Toplantıda fındık tarımında yetiştiricilik sorunları, üreticilerin yapmış olduğu yanlış uygulamalar ve bölgede yapılacak olan fındık yenileme ve rehabilitasyon çalışmaları ile üreticilerin makinalı tarıma geçişi noktasında yeni uygulamalar değerlendirilerek fındıkta yol haritası belirlendi.

Yapılan değerlendirme toplantısında Düzce'de fındıkta budama ve gübreleme gibi kültürel işlemler konusunda bilgili Özcan Baylan ve fındık üreticisi Muhammet Gündüz katılım sağlayarak arazideki tecrübelerini paylaştı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
6.12.2023
12:28

Fındık tarımında 100 yıllık teknoloji kullanıyoruz.Tarım Bakanlığı,Ziraat Odaları,fındık için kılını kıpırdatmıyor,fındıkçının üzerinden nasıl zengin olabiliriz hesabından başka ARGE leri yok.Allah hepinizi ıslah etsin,en azından fındık toplama makinası ile ilgili hangibirinizin ARGE si var,ortaya koyduğu proje var.Destek desen on yıl önceki rakam sigara parası oldu....

Katılıyorum   Katılmıyorum
%53,49
yurduseven
6.12.2023
12:26

Fındık üreticileri üzerinden büyüklerimize ! daha fazla nasıl rant sağlayabiliriz,önce onun planlamasını yapalım,çünkü büyüklerimiz kutsanmıştır.!

Katılıyorum   Katılmıyorum
%78,26
yurduseven
5.12.2023
17:24

Bi de tarlada gösterilse fındık bakımı daha güzel olurdu

Katılıyorum   Katılmıyorum
%52,17
Fındıkcı


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan https://duzcetv.com sorumlu tutulamaz.