Düzceli Şehit İçin Suriye’de Mevlit Düzenlendi

Düzceli Şehit İçin Suriye’de Mevlit Düzenlendi

Suriye’nin El-Bab şehrinde düzenlenen silahlı saldırıda şehit edilen Düzceli Mehmet Arif Kıdıman Düzce’de mezarı başında anıldı. İnsani yardım için görevlendirdiği kentte de çocuklara da lokma dağıtıldı. 
 

Suriye’de İnsani Yardım Faaliyetlerinde gönüllü olarak görev alan Düzceli Kızılay personeli Mehmet Arif Kıdıman, 14 Eylül 2020’de El-Bab şehrinde ki yetimlere yardım yapmak için bölgeye giderken silahlı saldırıda şehit düştü. Düzce’de mezarı başında anılan Şehit Düzceli Mehmet Arif Kıdıman’ın şehadet yıldönümü dolayısı ile İnsani yardım için görevlendirildiği kentte çocuklara da lokma dağıtıldı. Türk Kızılay ekiplerince hazırlanan lokmalar tüm yetimhanelere ulaştırılırken, Şehit Mehmet Arif Kıdıman adına mevlidi şerifler okutuldu. Suriye’nin El-Bab kentinde Atasay köyünde mevlidi şerif okutulduğunu dile getiren Kızılay personeli Muhammet Sancar, “ Şu anda Suriye El-Bab Atasay köyündeyiz. Suriye’nin El-Bab şehrinde 14 Eylül 2020 tarihinde insani yardım faaliyeti yürütürken şehit düşen çalışma arkadaşımız Mehmet Arif Kıdıman’ı sene-i devriyesinde rahmetle anıyoruz. Bu mazlum coğrafya da bu mazlum çocuklara yardım ederken bizlere bırakmış olduğu yolda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu vesile ile şehidimiz Mehmet Arif Kıdıman’a Allah’tan rahmet ailesine sabır diliyoruz” ifadelerini kullandı.

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan https://duzcetv.com sorumlu tutulamaz.