Bahçeşehir Bölgesinde temizlik ve çöp toplama hizmetlerinde ücret değişikliğine gidildi.
Temizlik Hizmeti 100 TL’den 350 TL’ye yükseldi. 130 TL olan temizlik ve alım bedeli ise 500 TL oldu. Yeni tarife 1 ’dan itibaren geçerli olacak.
Bahçeşehir A.Ş yönetimi bina sahiplerine yaptığı duyuruda artan maliyetlerden ötürü hizmet bedeli olan rakamlarda güncelleme yapmak zorunluluk haline geldiği ifade edildi.
Belediyesi Bahçeşehir A.Ş’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Düzce Bahçeşehir A.Ş olarak Şubat 2023 tarihinden bu yana hizmet bedelimiz olarak belirlenen, Çöp alımı olmadan 100 TL, Çöp alımı dahil 130 TL olan hizmet bedelimiz, asgari ücret ve maliyetlerdeki artış oranlarına rağmen 16 ay süre ile güncellenmemiştir.
Hizmet kalitemizi arttırabilmek için ve hizmet vermekte olan çalışanlarımızın ücret artış oranları da göz önünde bulundurulduğunda hizmet bedeli olan rakamlarda güncelleme yapmak zorunluluk haline gelmiştir.
Günümüz koşulları ve benzer hizmet örnekleri değerlendirilerek sizlerin yüksek anlayışına sığınarak, alınan Yönetim Kurulu Kararı doğrultusunda 1 Haziran tarihinden itibaren hizmet tarifemiz aşağıda belirtildiği gibi piyasa örnek değerlerinin altında kalmaya özen gösterilerek güncellenmiştir.
Haziran ayı itibarı ile Çöp alımı olmadan 350 TL , çöp alımı dahil 500 TL olarak belirlenen rakam üzerinden ödemeler tahsil edilecektir.