Bolu Dağı Esnafından, Düzce Dağı'na Destek

Bolu Dağı Esnafından, Düzce Dağı'na Destek

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün Bolu Dağı'nın adının "Düzce Dağı" olarak değiştirilmesi gerektiğini belirtmesinin ardından, bölgede bulunan esnaf da bu öneriyi desteklediklerini açıkladı.


Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla "Bolu Dağı" isminin coğrafi olarak yanlış olduğunu belirterek, dağın isminin "Düzce Dağı" olması gerektiğini söyledi. Başkan Özlü'nün, dağın coğrafi olarak Düzce tarafında kaldığını vurgulamasının ardından, bölgede bulunan esnaf da bu açıklamayı destekledi.

"Çalışma olması halinde tabelamızdaki ibareyi Düzce Dağı yapacağız"
Bolu Dağı'nda işletmesi bulunan Halil İbrahim Uygun, "Bulunduğumuz yerin konumu, yani tesisimiz Düzce'ye bağlı. Kaynaşlı ilçesine bağlı bir yerdeyiz. Bolu sınırımız yaklaşık 6-7 kilometre yukarıda, Karanlıkdere dediğimiz mevkiden sonra Bolu. Buranın adı Bolu Dağı ama mevkisi Düzce'de. Buradaki tüm işletmeler bildiğimiz kadarıyla Düzce'ye bağlı. Tarım İl Müdürlüğü Düzce’ye bağlı, belediyeler Düzce'ye bağlı, Özel İdare Bolu'ya bağlı, çalışanlar Düzceli. Aslında coğrafi olarak tam Düzce'deyiz. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün mevkimize sahip çıkması bizi onore etti. Çalışma olması halinde tabelamızdaki ibareyi Düzce Dağı yapacağız. Tanju Başkanımız Bolu Dağı’nın Boluluların olduğunu söylemiş. Doğrudur, 1999 yılına kadar Düzce, Bolu’ya bağlıydı. Bolu Dağı da Bolu’nundu. Tanju Bey de Bolu Dağı ismini kullanabilir, bizim için sorun yok. Buranın coğrafi konumu Düzce’ye bağlı. Düzce Dağı olarak lanse edilmesi bizi de onore eder" ifadelerini kullandı. 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
12.07.2024
15:12

SANKİ DÜZCE TÜRKİYE'NİN BOLU YUNANİSTAN'IN...

Katılıyorum   Katılmıyorum
%43,75
Alim SOYLAN
12.07.2024
09:11

Kadostra ve tapu çalışmalarında ormanlık alanlar bölünmez...tapuları tektir .teknik olarak bu konu hakkında Tap ve kadastroya sorup bilgilendirirseniz destek veya tersi hakkında yorum yapabiliriz....

Katılıyorum   Katılmıyorum
%52,94
Duyarlı
9.07.2024
09:44

Ninni yavrum ninni.Emekliye zam yapılmamış kimin umurunda.Dağ senin olsu benim olsun.Tartışma bu hadi onlar gündem değiştirmek için uğraşıyor sen bari uyuma emekli arkadaş.

Katılıyorum   Katılmıyorum
%54,90
Fahri Bedi
8.07.2024
22:28

Pes doğrusu bütün iş güç tamamlandı bir dağın adı sıkıntıydı onu halledeceğiz

Katılıyorum   Katılmıyorum
%54,17
Hakkı


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan https://duzcetv.com sorumlu tutulamaz.