Fındıkcan hem farkındalık oluşturdu hem eğlendirdi

Fındıkcan hem farkındalık oluşturdu hem eğlendirdi

Düzce Belediyesinin ilkokul 3’ncü sınıflara yönelik gerçekleştirdiği ‘Sıfır Atık’ eğitimlerinde 370 öğrenciye ulaşılarak israfla mücadele ve atık yönetimi noktasında çevreci maskot Fındıkcan’ın da katılımıyla farkındalık oluşturuldu.
Düzce Belediyesi, ilin sağlıklı, temiz ve her noktada yaşanabilir hale getirilmesi ve gelecek nesillere de aynı şekilde aktarılması adına hareket ederek gerçekleştirdiği eğitimlerle, gelecek nesillere yönelik farkındalık oluşturuyor.
Bu doğrultuda çalışan ve yılın 365 günü aynı sorumluluk ile saha çalışmalarını gerçekleştirerek ‘Temiz Şehir Düzce’ hareketini il geneline yayan Temizlik İşleri Müdürlüğü, eş zamanlı olarak bilinçlendirme ve eğitim faaliyetlere de devam ediyor.
Müdürlük, Milli Eğitim Müdürlüğü ile oluşturulan takvim çerçevesinde ilkokul 3’ncü sınıflara yönelik başlatılan ‘Sıfır Atık’ eğitimleri ile sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz gelişmiş ve yaşanabilir bir dünya bırakılması için israfın önlenmesi, doğal kaynakların daha verimli kullanılması atık oluşumunun minimize edilmesi amacı ilkokul öğrencileri ile buluşmayı sürdürüyor.
Kasım ayının başında başlayarak Aralık ayının ilk haftasına kadar devam eden ve ilkokul üçüncü sınıf öğrencilerini kapsayan farkındalık eğitimlerinde soru-cevap eşliğinde atık, çöp konularının içerikleri öğrencilerle paylaşıldı. Ayrıca, atıkların ne şekilde değerlendirilmesi gerektiğine yönelikte bilgilendirilen öğrenciler, çevreci maskot Fındıkcan ile birlikte oluşturulan farkındalık eğitiminde doyasıya eğlenmeyi de ihmal etmedi.
Müdürlük, toplam 370 öğrenciye ulaşan sıfır atık konusuna yönelik eğitimlerinin ilkokul üçüncü sınıflar nezdinde devam ettiğini de paylaştı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan https://duzcetv.com sorumlu tutulamaz.