Depremi hissedenler o anları anlattı!

Depremi hissedenler o anları anlattı!

Depremi hissedenler o anları anlattı!

Sakarya'nın Karasu ilçesinde 5.9 büyüklüğündeki depremi hisseden vatandaşlar o anlattı. Depremden kısa bir süre önce hava almak için dışarıya çıktığını söyleyen vatandaş, "Rüyamda bir sıkıntı gördüm, aşağıya indim. 5 dakika bile olmadan ses duyuldu. Ben kıyamet kopuyor sandım. Yukarıya çıktım baktım, kontrol ettim. Yere televizyonum düşmüş, çatal, kaşıklarım düşmüş" dedi.

https://www.iha.com.tr/video-depremi-hissedenler-o-anlari-anlatti-242249/

 

Merkez üssü Düzce'nin Gölyaka ilçesinde olan 5.9 büyüklüğündeki deprem Sakarya'nın da tüm ilçelerinde hissedildi. Şiddetli sarsıntı Karasu ilçesinde bulunan bazı ev ve iş yerlerinde hasar oluşturdu.
Dükkanının camı çatlayan iş yeri sahibi, "Yazıları dün yazdırmıştık. Cam, depremin şiddetiyle çatlamış. Camlar dökülmek üzere. Baya bir sallandı. Evde uyuyorduk. Çocuklar kalkmış, bende çekyatın üzerinde uzanıyordum. Nasıl kalktığımı bende bilmiyorum. Büyük bir gürültü oldu. Panik halinde sokağa çıktık" dedi.

Sarsıntıyla uyandıktan sonra ranzadan düşerek hafif şekilde yaralanan ve tedbir amaçlı hastaneye götürülen Batın Karasu, "Gece bir anda deprem oldu. Anlayamadım. Ranzadan inmeye kalkarken düştüm. Öyle bir talihsizlik yaşadım. Ayağım burkuldu" diye konuştu.

"Ben kıyamet kopuyor sandım"

Depremden kısa bir süre önce hava almak için dışarıya çıkan vatandaş ise "Bütün Türkiye'ye büyük geçmiş olsun. Bende 6 katlı binada oturuyorum. Rüyamda bir sıkıntı gördüm, aşağıya indim. 5 dakika bile olmadan ses duyuldu. Ben kıyamet kopuyor sandım. Yukarıya çıktım baktım, kontrol ettim. Yere televizyonum düşmüş, çatal, kaşıklarım düşmüş. Bağıramadım bile. Deprem aklıma geldi. 1999 depremi gibi değildi. Şuanda bile ayaklarım titriyor, konuşamıyorum. Eve nasıl çıkacağım bilmiyorum, nerede yatacağım bilmiyorum. Ben daha o binaya çıkamam. Allah sonumuzu hayır etsin" ifadelerini kullandı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
OKUYUCU YORUMLARI
24.11.2022
07:09

DEPREM ANİDEN BİRDEN BİRE OLDU NEYE UĞRADIĞIMI ŞAŞIRDIM BUNDAN KURTULUŞ OLMAYAÇAĞINI SANDIM HEMEN KELİMEYİ ŞAHADET GETİRMEYE BAŞLADIM 15*20 SANİYE GEÇTİ HEMEN DUA ETTİM ALLAHIM DURDUR DURDUR YA RABBİM DEDİM DURDU BU 99 DEPREMLERİNDEN FARKLIYDI DOĞU BATI ARASI SARSILDIK ÇOK ŞİDDETLİYDİ ALLAHÜ TEALA BETERİNDEN KORUSUN BUNUN İÇİN RANT DEMİYELİM DÜZCEMİZE ZEMİN ARTI 2 YETERLİDİR HATTA MÜSTAKİL BAHÇELİ EVLERİMİZ MAHALLELERİMİZ OLSUN BUGÜNLERE KOLAY GELMEDİK 22 SENEDE AYAĞA KALKABİLDİK 22 SANİYEDE HER ŞEYİMİZİ KAYBETMEYELİM ÇOK KATLI DEĞİL AZ KATLI 2 KATLI BİNALARIMIZ OLSUN BURASI DEPREM BÖLGESİ BU DEPREM İSTANBUL ANKARADA ÜRKÜTÜCÜ BİR ŞEKİLDE HİSSEDİLDİ ETRAFIMIZ ATEŞ ÇEMBERİ HER AN YAKINIMIZ DA BİR YERDE DEPREMLER OLABİLİR BUNLARDAN ETKİLENEBİLİRİZ MÜLKİ AMİRLERİMİZ KARAR ALSINLAR 2 KATTAN ZİYADE BİNA RUHSATI VERİLMESİN

Katılıyorum   Katılmıyorum
%58,62
selman sarıoğlu


Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan https://duzcetv.com sorumlu tutulamaz.