Camilerin çiçekleri çocuklar

Camilerin çiçekleri çocuklar,Haydi camilere koşun,Toprağın bağrına düşen Tohum yeşerir,Meyva verir, nimet verir,yeşillik ve hayat verir. Kalbin merkezine ekilen,İman ve Kuran,Tohumu hayat verir, hidayet verir, merhamet verir,ahlak,edep,şeref,ve haysiyet takdim eder.

Göz ve gönül projökteriyle güzel ülkemizin dört köşesinde, özellikle Yeşil Düzcemizin sokakları, cıvıl cıvıl camilerimize,Kuran okumak,Dinini öğrenmek üzere büyük çoğunluğun evlatlarının harıl harıl cehaletle mücadele ederek saygı değer hocalarımızın önlerine diz çökerek,Ben geldim hocam,Bana,! Beni yaratan Rabbimi,dinimi,Kuranımı,Hz. Muhammed S.A.V mi öğretir misin?Ben müslümanım,Müslüman ise kitabı,Kuranı okumalı,Zira bir arkadaşım bana sen Kuranı okur musun? Elbette okurum , Çünkü ben ,Müslümanım diyen kişi kitabını okumalı, bilmiyorsa öğrenmeli diye düşünüyorum.Sevgili okuyucularım.

Amerika'ya(Başkan Kenedi) döneminde mastır yapmaya giden 4 Türk öğrenci kardeşsimiz öğrenimini tamamladıklarında,nezaketten ülkelerine dönmeden okudukları ülkenin Devlet Başkanına teşekkür edelim düşüncesiyle(Başkan Kenedinin) karşısına çıkan dört Türk öğrenci,ayrılmadan,konuşmalardan sonra,Siz Türkiye?den gelmiştiniz galiba :Evet Efendim,Peki siz Müslüman mısınız? Evet efendim,Peki Müslümanların kitabının adı nedir?  Dediğinde,Bizimkiler,Valla biz bilmiyoruz dediklerinde Toprağı bol olası (Başkan Kenedi) Gençler sizin kitabınızın adı Kuran?dır.Gençler buradaki eğitiminizi bitirmişsiniz,Fakat, kendi ülkenizde Kitabınız Kuranı öğrenmeden gelmişsiniz ! demiştir. Hangi inanca sahip olursa olsun kişi, hayata atılmadan önce Dinini ve Dini değerlerini öğrenmelidir.

Ülkemizin bütün Camilerinde,Kuran Kursu ve kendini İslam davasına adamış şahsiyetlerin gayretleriyle, geleceğimizin güvencesi çocuklarımıza, Milli ve Dini ilimlerle mücehhez bir nesil yetiştiğinde (ilmin,Ahlaki yönü,insanı vezir,İlmin ahlaksız yönü ise insanı rezil eder.) ata sözüyle süzekten geçirelim kendimizi!..

Hz. Peygamber S.A.V 'in çok etkileyici mübarek sözlerini dinleyelim Benim ümmetimin En şereflisi Kuranı Kerimi okuyanlardır. Buyurmaktadır.Kuranı okuyun,Zira Kuran kıyamet günü okuyana şefaat edecektir.Kim Kuranı okursa,O yaratan Rabbi ile konuşuyor demektir.Kuranı okuyan kişi, Vallahi ben Allah ile konuştum diyerek yemin etse,yemininde doğrudur.Üç şey insan zekasını artırır. 1-) Misvak kullanmak, 2-) Oruç tutmak, 3-) Kuran okumak

Evladına kuranı öğreten,anne ve babaya kıyamet günü Cennette taç giydirilir. Kalbinde Kurandan bir ayet olmayan kişi harabe gibidir.

Evet Kuranın Peygamberimizin,bu güzel anlamlı mesajlarından, Evladı olanlar,torunları olanlar, Haydi çocuklarımıza sahip çıkalım? Gezmeyi, tatili, geleceğimiz ve her şeyi emanet edeceğimiz yavrularımıza,Yüce Kitabımızı öğretmeye ve yardımcı olalım.Yavrularımızın,evinden camiye giderken Meleklerin kanatlarında gidip geldiğini, onları,korkutarak değil sevdirerek kazanmayı,yavrum bugün camiye gittin haydi bizlere öğrendiklerini anlat, bizde senden öğrenelim diye, onlara değer vermek  çok önemlidir.Peygamberimiz S.A.V sizin en hayırlınız Kuranı öğrenen ve öğretenlerinizdir diyorsa ! daha bir mazeretimiz olabilir mi ? Gelin,Kurana,onu emirlerine koşalım,yasaklarından kaçınalım.

Hz. Mevlananın ; Gül bahçesinde burnun koku almıyorsa,kabahat gülde değil,senin burnundadır, diyorsa,O zaman fazla söze ne hacet anlayana müthiş bir dörtlük,herkes payına düşeni alsın,Dinleyelim Sevgili Okuyucularım!

Ah şu ömür kitabı,işte okundu bitti.

Gönül bahar çağını,ne de çabuk kaybetti                                                           

Bir şen kuşum vardı, gençlik derlerdi adına                                        

Bilmiyorum ne zaman geldi,ne zaman gitti .


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...Bu sayfa da yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan https://duzcetv.com sorumlu tutulamaz.